Szkoła
to dużo więcej
niż lekcje

Nasze wartości

Szkoła dla dzieci

Stworzenie dobrych warunków do rozwoju dzieci to podstawa. Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowanie. Dzieci muszą czuć, że szkoła to miejsce przyjazne – tylko wtedy będą mogły rozwijać swój potencjał. Dlatego nasi nauczyciele poszerzają nie tylko swoją wiedzę merytoryczną, ale też umiejętności miękkie – szkolą się m.in. z porozumienia bez przemocy czy mediacji oświatowych.

Poznaj naszą kadrę

Nauka nowego świata

Świat się zmienia, więc zmieniają się też kompetencje, z którymi uczniowie powinni kończyć szkołę, aby dobrze poradzić sobie w dalszym życiu. Dziś wiedza faktograficzna to tylko wycinek tego, co należy wynieść ze szkoły. Kluczowe są kompetencje cyfrowe i społeczne, umiejętność świadomego poruszania się w realno-wirtualnym świecie. Dlatego nasi nauczyciele są ekspertami w tych dziecinach, współtworzą zaawansowane scenariusze do lekcji wykorzystujące nowe technologie, m.in. dla firmy Skriware.

Lekcje poza schematem

Lekcja historii na Starówce, geometria wśród drzew, matematyka i sztuka negocjacji na targu staroci. Albo wycieczka do mennicy w ramach lekcji ekonomii dla najmłodszych. Autorskie programy opracowywane przez naszych nauczycieli pokazują dzieciom, jak teoria łączy się z codziennością. I inspirują do odkrywania świata na własną rękę.

Zobacz autorskie pomysły na nauczanie

Rozszerzone plany lekcji

Podstawa programowa to podstawa. Ale zawsze chcemy dzieciom przekazać coś jeszcze ponad program. Dlatego w naszej szkole oferujemy więcej godzin lekcyjnych z wybranych przedmiotów niż „ustawa przewiduje”.

Zobacz nasz plan

Szkołę tworzymy razem

Aktywnie działające samorząd i Rada Szkoły, inicjatywy uczniowskie czy obecnie wprowadzane mediacje rówieśnicze to tylko niektóre przykłady jak uczniowie mogą mieć realny wpływ na życie szkoły. Przykładamy ogromną wagę do „wychowania do wolności” – przekazania naszym uczniom, jak ich decyzje mogą przekładać się na rzeczywistość, jak mogą współtworzyć klimat swojego otoczenia i brać odpowiedzialność za swoje działania.

Dowiedz się więcej

Zajęcia sportowe na medal

Pływanie, tenis, sporty zimowe, piłka nożna, szermierka – dla każdego coś fajnego, bo w naszej szkole zachęcamy dzieci do czerpania przyjemności z aktywności fizycznej. Mogą odreagować, oderwać się od komputerów, poszaleć. Często sportowa zabawa przeradza się w pasję. Dla uczniów, którzy szczególnie odnajdują się w sporcie, szkoła stwarza warunki uczestnictwa w zawodach.

Dowiedz się więcej

Rozwój pasji
i zainteresowań

Robotyka, ceramika, a może Klub Młodego Odkrywcy? Szkoła podstawowa to czas, żeby na dobre zacząć odkrywać, co lubimy robić. I kluczowe jest, aby mieć okazję tego spróbować. Dlatego oferujemy ponad 60 kół zainteresowań, od artystycznych, przez nauki ścisłe i humanistyczne, po sportowe, z możliwością zgłaszania nowych zajęć przez uczniów.

Odkryj nasze zajęcia dodatkowe

Nowoczesne wyposażenie

Dziś nauka bez wykorzystania technologii i nowoczesnego wyposażenia pracowni byłaby oderwana od rzeczywistości i nieefektywna. Dlatego inwestujemy w najnowsze rozwiązania wspierające naukę – komputery, tablice multimedialne, projektory, drukarki 3d. I oczywiście sprzęt laboratoryjny. Dodatkowy plus: dzieci uczone są bezpiecznego – dla ciała i ducha – korzystania z nowych technologii, rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i w praktyce wypróbowują przekazywaną wiedzę.

Czytaj więcej

Nasza szkoła w liczbach:

szczęśliwych uczniów

laureatów i olimpijczyków tylko w ostatnim roku

nauczycieli i specjalistów

lata doświadczenia

na stu naszych absolwentów, dostaje się do liceum pierwszego wyboru