Noc Muzeów to wyjątkowa noc, kiedy to muzea i inne instytucje kulturalne otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, oferując bogaty program atrakcji nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla osób w każdym wieku i z różnych środowisk zawodowych. To zjawisko, które zrodziło się w Berlinie w 1997 roku podczas pierwszej Lange Nacht der Museen, szybko rozprzestrzeniło się na inne europejskie miasta, takie jak Paryż czy Amsterdam, a teraz obchodzone jest w ponad 140 miastach na całym świecie.

W Polsce Noc Muzeów stała się prawdziwym fenomenem, a Warszawa co roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów, którzy chcą doświadczyć kultury w nieco inny, nocny sposób.

W tym roku Fundacja Szkolna już po raz czwarty dołącza do tej imprezy. Naszą Noc Muzeów co roku odwiedza mnóstwo rodziców z dziećmi, liczne grono sąsiadów naszej szkoły, ale też wielu mieszkańców Warszawy zainteresowanych nauką i sztuką.

Oto co przygotowali nasi uczniowie pod okiem nauczycieli na Noc Muzeów w naszej szkole:

1) Sensoryczne harce – różnorodne ćwiczenia i zabawy ruchowe, w tym gra dźwiękowa Memory oraz stacje do rozpoznawania zapachów.

2) Kosmiczny chillout – relaksująca projekcja konstelacji gwiazd i słuchowisko o kosmosie, które możecie podziwiać… leżąc na matach.

3) Decoupage Delight – warsztaty, na których nauczysz się techniki zdobienia przedmiotów takich jak świeczniki czy talerzyki.

4) Robo Future – zanurz się w świat technologii i programowania z naszymi robotami.

5) Rodzinny Olimp – zawody sportowe dla całych rodzin, gdzie zdrowa rywalizacja idzie w parze z zabawą.

6) Lot na skrzydłach fantazji – stwórz rakietę i weź udział w zawodach strzelania rakietami na boisku szkolnym.

Te i wiele innych atrakcji czekają na Was w naszej szkole 18 maja, już od godziny 16:00. Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia i niezwykłe przeżycia, które połączą edukację z magią nocnej przygody.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić ten wieczór w kreatywny i inspirujący sposób. Do zobaczenia!