Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem WOŚP zbierała pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych. Wydarzeniu nazwanemu „Płuca po pandemii” towarzyszy hasło „Tu wszystko gra OK!”. Na ulicach polskich miast kwestowało około 120 tysięcy wolontariuszy, a w internecie zorganizowano kilkaset aukcji. Jak co roku zarówno w kraju, jak i w wielu miejscach za granicą zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy towarzyszyły liczne biegi, festyny, koncerty i inne wydarzenia sportowe i kulturalne.

Nasza szkoła również miała swój niemały udział w Finale. Samorząd Uczniowski zorganizował Wielki Kiermasz, gdzie dzięki Rodzicom i Uczniom udało się zebrać ponad 4000 zł.

– Według mnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ważna, ponieważ dzieci oraz inne osoby, które są chore, potrzebują tej pomocy, a państwo nie jest w stanie przekazać na to pieniędzy. Ludzie wspierają, składają się i to pomaga. Cieszę się, że szkoła angażuje się w takie wydarzenia i uważam, że wszystkie szkoły powinny to robić – mówi Misia z 4D, która wraz z koleżankami oraz kolegami brała udział w przygotowanym i zakończonym sukcesem kiermaszu.

– Kiedy uczestniczyłam w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, to sprzedawaliśmy gry, zabawki i inne rzeczy. Ucieszyło mnie, że w taki sposób możemy zbierać pieniądze dla WOŚP i pomagać biednym ludziom, którzy są ciężko chorzy – dodaje Iza, jej klasowa koleżanka.

Dodatkowo nasi wolontariusze kwestowali 9 stycznia podczas spotkań z rodzicami. Łącznie do puszki trafiło około 7 tysięcy zł. Ta suma przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, plany oraz marzenia. I dała jeszcze większej energii do kolejnych działań. Rozochoceni sukcesem uczniowie oraz wspaniała pani wicedyrektor w dniu Finału prowadzili kwestę na ulicach Warszawy, gdzie udało im się zebrać jeszcze ponad 6600 złotych.

W sumie podczas wszystkich działań związanych z 32. Finałem uzyskaliśmy kwotę sięgającą blisko 14 tysięcy złotych!

Uczniowie nie kryli swojego szczęścia z tego wyniku: – Moim zdaniem WOŚP bardzo pomaga ludziom chorym, zbierając pieniądze na sprzęt potrzebny do leczenia. Cieszę się, że nasza szkoła bierze w tym udział – powiedział z zachwytem Egor z klasy 4d.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim dzielnym wolontariuszom i osobom o wielkich, hojnych sercach. Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnymi siłami mogliśmy dołożyć cegiełkę do wielkiej orkiestrowej puszki. I już nie możemy się doczekać kolejnego Finału. A ostateczną kwotę, jaką udało zebrać się w minionym Finale, poznamy już 27 marca!