Niezmiernie miło nam poinformować, że zostaliśmy nominowani do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym. Co więcej, nominację do tytułu Nauczyciela Roku otrzymała również Pani Monika Kokosza! Pani Monika od 2019 roku uczy w naszej szkole fizyki i chemii. To nauczycielka z 21-letnim stażem pracy. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Jest ekspertką metody IBSE (nauczanie przez dociekanie naukowe). Współtworzyła dwie publikacje zawierające scenariusze do pracy metodą IBSE z przedmiotów przyrodniczych. W pracy z uczniami wykorzystuje różnorodne metody aktywizujące oraz STEAM. Podczas lekcji uczniowie wykonują wiele doświadczeń i badań. Realizuje z młodzieżą szereg projektów, w tym badawczych. Jest entuzjastką stosowania w edukacji gier dydaktycznych, które również sama tworzy. Razem z uczniami tworzy i konstruuje pomoce dydaktyczne. Od wielu lat prowadzi Klub Młodego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. Wraz z zaprzyjaźnionymi klubami KMO organizuje w Warszawie Pikniki Naukowe Klubów KMO. We współpracy z CEO realizowała ze swoimi uczniami projekty ekologiczne. Nauczycielka była konsultantką podczas tworzenia Modułowych Pracowni Przyrodniczych: pudełka „Woda” i najnowszego pudełka „Zanieczyszczenia powietrza”. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną! Szczegóły dotyczące głosowania w plebiscycie znajdziecie tutaj: Głosowanie na Szkołę Roku: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 20 im. Jana Gutenberga Fundacji Szkolnej w Warszawie – PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022 (polskatimes.pl) Głosowanie na Nauczyciela Roku: Monika Kokosza – PLEBISCYT EDUKACYJNY 2022 (polskatimes.pl)