Nauczycielka wraz z dziećmi i teściową ewakuowała się z centralnej Ukrainy. Po przyjeździe do Polski, rodzina przebywała w Katowicach i w Raciborzu pod opieką pracowników Spółki E003B7 z Grupy Rafako, a w tym czasie Fundacja Szkolna poszukiwała dla rodziny mieszkania w Warszawie.

Dzięki życzliwości naszych Rodziców udało się!!! Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie i pomoc w realizacji tego niełatwego logistycznie przedsięwzięcia!!!

Nauczycielka z Ukrainy zaczyna od dziś pracę w Szkole Podstawowej Fundacji Szkolnej, gdzie będzie uczyć języka ukraińskiego dzieci mieszkających w Polsce Ukraińców, a także polskie dzieci, które zechcą uczyć się języka naszych przyjaciół. Będzie również uczestniczyła w przygotowaniach do uruchomienia od nowego roku szkolnego tzw. klasy wstępnej w naszym liceum ogólnokształcącym. Dzieci nowej pani nauczycielki rozpoczną naukę w szkołach prowadzonych przez Fundację Szkolną, podstawowej i w LO. Fundacja znalazła też pracę dla drugiej z pań z Ukrainy.

W ten sposób nie tylko pomagamy uchodźcom, ale przede wszystkim pozwalamy na odnalezienie się w nowej sytuacji i pracę w zawodzie.