W nowoczesnym centrum edukacyjnym nasi uczniowie odkrywają zasady ekologii i sprawdzają, jak można być eko na co dzień.

W piątek 1 października grupa uczniów z naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Moniki Kokoszy, jako jedna z pierwszych, wybrała się do nowej siedziby Centrum ElektroEkologii w budynku CIC Warsaw, aby wziąć udział w lekcji pokazowej.

Celem Centrum jest edukacja i tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m.in. jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. Organizatorzy przygotowali dla uczniów wiele ciekawych zadań takich jak obliczenie, ile pospolitych smartfonów złożyłoby się na wagę rocznej produkcji śmieci przez statystycznego Europejczyka. Nie zabrakło również burzy mózgów. Zastanowiliśmy się między innymi nad tym, skąd się bierze tzw. „gadżeciarstwo”. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał drobny podarek w postaci ekotorby.

Dziękujemy za zaproszenie!